Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Veverky na kraji

Pondělí 17. 06. 2019, 17.21 od Běla Novosadová | Svojsíkův závod | 167x

31. května 2019 jsme se sešly v 17:16 na vlakovém nádraží v Nučicích a vydaly se směrem na Beroun a později Zbečno. Byly jsme plné očekávání a elánu, přeci jenom to bylo naše první a zároveň poslední krajské kolo Svojsíkova závodu, protože kvůli vysokému věku se již příště nebudeme moci zúčastnit.

Do Berouna jsme dorazily hladce a s přesvědčením pana průvodčího, že náhradní autobus do Zbečna opravdu odjíždí z nádraží, jsme v klidu posedávaly před budovou a čekaly. Krátce před odjezdem nám ale bylo sděleno, že autobus odtud neodjíždí a že musíme na jinou zastávku. Bohužel již bylo pozdě, a tak nám nezbývalo nic jiného než přejít k SOS plánu a zavolat na pomoc dospěláky, abychom se na místo dopravily autem.

Vše dopadlo dobře, do kempu Riviera jsme přišly na čas. Po registraci a obdržení pokynů jsme postavily stany a závod byl na slavnostním nástupu oficiálně zahájen. Po náročné seznamovací hře, vydatné večeři a promýšlení taktiky jsme kolem půlnoci ulehaly ke spánku s pocitem, že nevíme, co zítřek přinese.

V sobotu ráno nás probudila časně z rána velmi živá fauna Zbečna, ( štěkající pes, zpívající ptáci v čele s kukačkou a kvákající žáby) ale také i krásné slunečné počasí.

Na trať jsme vyrazily chvilku před jedenáctou, slunce pálilo, síly rychle ubývaly stejně jako zásoby vody. Čekalo nás šest zapeklitých stanovišť a sedmi hodinová cesta lesem. Hned na prvním úkolu s názvem ,,teambuilding“ jsme si vedly velmi dobře a získaly jsme plný počet bodů. Dále jsme plnily krizové situace, přenos morseovky, zdravověda, vyhledávání informací a fyzická zdatnost s názvem ,,lana“. Polovina družiny si dokonce stihla v průběhu závodu užít chladné Berounky, když na krizových situacích zachraňovala tonoucího.

Po příchodu jsme se vrhly na přípravu bodované večeře a také jsme měli pohovor o zpětné vazbě a vyhodnocení modulu před závodem, do kterého spadalo představení družiny atd.. Večer jsme potom strávily povídáním si a diskutováním o uplynulém dni a o tom, jak to všechno nakonec dopadne.

V neděli jsme byly zase zbuzeny velmi činnou faunou Zbečna, a tak jsme na slavnostní nástup a vyhlášení byly již probrané a čilé. Když postupně od dvaadvacátého místa vyhlašovali jednotlivé hlídky a my zjistily, že jsme v top desítce tajily jsme dech. Nikdo moc nepředpokládal, že bez velké přípravy bychom se mohly dostat až ta vysoko. Nakonec jsme skončily na krásném šestém místě a završily tak naší skautskou závodnickou cestu, na kterou nás celou dobu učily a připravovaly naše dvě skvělé vedoucí, Áší a Maky.

A tak stačí říct jen díky, díky za skvělý víkend, díky našim vedoucím, díky všem Veverkám.

PS: Málem bych zapomněla. Bylo to HEZU!

Běla Novosadová

FOTOGALERIE

««« Předchozí text: Balvaňácká výprava na Habr u Holoubkova 3.5. – 5.5. 2019
Následující text: S Evčou na Sněžku »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kolik nohou má pes?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.10.2020 - Brigáda na chatě v Novém Jáchymově
   28.11.2020 - Mikulášský karneval
   23.12.2020 - Betlémské světlo
   24.12.2020 - Štědrý den :-)
   20.2.2021 - Ples Budoucnosti

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná