Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Rysové na krajském kole Svojsíkova závodu - očima účastníka

Čtvrtek 20. 06. 2019, 18.12 od Matěj Pitrák | Svojsíkův závod | 211x

V pátek, 7.6., jsme se část družiny Rysů sešli u metra na Zličíně. Měli jsme namířeno na Černý Most, z kterého jsme dále pokračovali autobusem do Benátek nad Jizerou, kde začínal Svojsíkův závod skautů. Po příjezdu jsme rozbalili stany a šli jsme se zaregistrovat. Byli jsme rozděleni na dvě hlídky v čele s Janem Kaloušem a Matějem Pitrákem. V sobotu jsme kolem deváté startovali. Část závodu probíhala v Benátkách nad Jizerou, kde jsme plnili různá stanoviště. Klukům se velice líbilo stanoviště fyzické zdatnosti, kde dva z každé hlídky běhali do schodů se čtyř kilovými cihlami…byla to pěkná makačka.

A musím uznat, že jsme si vedli docela dobře. Pak se oběma hlídkám povedla první pomoc, kde jsme zachraňovali lezce, který byl v bezvědomí a k tomu všemu nám práci stěžovala jeho přítelkyně, která se z toho psychicky hroutila. Během závodu jsme měli limit peněz, za které jsme si museli koupit jídlo a dostat se do Dolního Bousova, kde probíhal zbytek závodu. K večeři jsme si udělali grilovaný kuřecí steak a těstoviny plněné lososem. Poté jsme se uchýlili ke spánku. Někteří spali ve stanech, ale zbytek družiny spal venku pod širákem, což po krátkém diskutování nebyl pro pořadatele až takový problém, ale větší potíž byla ta, že jsme nepsali ve svých vyhrazených územích. Ale to jsme pak naštěstí nějak usmlouvali, takže nám nestrhli žádné body. Závod pokračoval příští den ale už v Dolním Bousově. Tam jsme se snažili navštívit dalších osm stanovišť. Bodové jsme si v úkolech vedli docela dobře. Ale bohužel jedna z našich hlídek nestihla jedno stanoviště za velký počet bodů, což se v celkovém hodnocení lehce projevilo. Včasný návrat byl kolem čtrnácté hodiny, což jsme s přehledem zvládli. Vyhlášení proběhlo okolo šestnácté hodiny. Napětí se dalo krájet. Nervozita se stupňovala. Už vyhlašovali desáté místo a pořád neslyšíme naše jména. A pak najednou:,,A na osmém míste se umístila družina Rysů 1”, a potom dlouho nic. A poté si zavolali první tři hlídky k sobě, a pak vyhlásili třetí místo, což jsme mi ještě nebyli, a potom zbývalo už jen první a druhé místo. Pořadatel nás stále natahoval, ale nakonec naše druhá skupinka skončila o devět bodů druhá, což je nesmírný úspěch pro nás, ale i pro naše středisko. Závod jsme si s klukama nesmírně užili. A pro některé, kteří už příště nemůžou příští závod běžet, to byla sladká tečka nakonec.

Matěj Pitrák

««« Předchozí text: Rysové na Krajském kole Svojsíkova závodu
Následující text: Tábor 2019 - FOTKY »»»
Na úvodní stránku

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Jakou barvu má nebe?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   • 13.7. - 17.7.2020 - Týden skautských aktivit

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná