Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Mravenci výprava, Berounsko a Koněpruské jeskyně 18.-19.10.

Úterý 19. 11. 2019, 20.38 od František Novosad | Výpravy | 121x

obrazek
V pátek, dne 18.9.2019, jsme se sešli k odjezdu na vlakovém nádraží v Nučicích o šesté hodině. Samotná cesta po nastoupení do vlaku probíhala hladce, jeli jsme jen necelou půlhodinku do stanice Beroun, odkud jsme se svými zavazadly vyrazili směr klubovna tamního střediska Radost a Naděje Beroun, kterou nás místní skaut se vším všudy provedl a dal nám základní instrukce. Tam jsme si připravili věci na spaní a poklidně snědli páteční večeři od maminek.

Před večerkou jsme však měli připravenou večerní/noční hru na Mnichy, zkrátka byla potřeba tma. Kluci si hru náležitě užili a v takto pokročilé večerní hodině již vyčerpaní ulehli ke spánku. Bylo to dobře, jelikož sobota nebyla vůbec lehká.

Po budíčku, před osmou hodinou, jsme udělali rozcvičku, po které jsme se pořádně nasnídali a připravili si svačinu a natočili do láhví vodu na celodenní výlet. Před odchodem jsme ještě s vlčaty sbalili jejich batohy, abychom po návratu nemuseli nic řešit. Po krátkých hrách jsme vyrazili na autobus směr Koněpruské Jeskyně, které byly naším cílem.

Na místo jsme dorazili ještě před polednem, koupili si prohlídku se slečnou průvodkyní a čekání na vstup si zkrátili jak jinak než hrou. V jeskyních jsme se všichni chovali slušně až byla výše zmíněná průvodkyně mile překvapena. Spousta kluků měla zajímavé odpovědi na její otázky, případně i zajímavé dotazy.

Jakmile prohlídka jeskyní skončila, dali jsme se na cestu, jelikož nás čekal nelehký úkol. Potřebovali jsme se dostat na naši základnu (klubovnu) pěšky zhruba do pěti hodin. Po chvíli jsme si uvařili oběd, a pokračovali směrem Beroun. Opět se budu opakovat, ale za pochodu jsme nedělali nic jiného, než hráli různé hry (Liščí ocásky; povodeň, bomba, loupežníci,…) Vše klapalo dle plánu, přišli jsme do klubovny, následoval rychlý úklid všech místností, dobalení a honem na nádraží.

Zpět do Rudné (na nádraží do Nučic) jsme jeli opět vlakem, je to nejpohodlnější varianta na cestování se zavazadly. Po příjezdu ve třičtvrtě na šest si děti vyzvedli rodiče, nikdo nikde nezůstal, a my (vedoucí) si oddychli, že se akce v pořádku povedla.

Účastníci: Cvrček, Vojta, Radim, Jack, Honza, Martin, Tom, Topol, Matěj, Fanda

Fanouš

FOTOGALERIE

««« Předchozí text: Výprava Sovy - Doba genová
Následující text: 30 let svobody »»»
Na úvodní stránku

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Hlavní město ČR?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   • 13.7. - 17.7.2020 - Týden skautských aktivit

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná