Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Víkendová výprava do okolí Rokycan

Úterý 10. 05. 2011, 18.10 od Jan Dejm (Bambas) | Výpravy | 940x
obrazek

Začátkem května se celé naše středisko vydalo na společně strávený víkend. Tábor se rychle blíží, takže byl největší čas udělat si malou přípravu. Vyjeli jsme do kempu Habr, který se nachází v lesích kousek od Rokycan.

Část dětí jela objednaným autobusem a družiny starších dětí, které se už do autobusu nevešly, jeli vlakem do Holoubkova a odtud pěšky až do kempu. Hned po příjezdu jsme se zabydleli ve čtyřlůžkových chatkách. Někteří se šli do společenské místnosti dívat na hokej, ale většina si na ohništi kousek od rybníka opékala buřty a hrála hry. S přibývajícím večerem nás však odtud vyhnali mušky a komáři, kterých tu bylo opravdu hodně! Večerka byla stanovená na devět hodin. Ráno nás čekal výlet, takže skoro všichni šli opravdu poctivě spát. Druhý den jsme se probudili do krásného slunečného rána, takže vše nasvědčovalo tomu, že výlet by se mohl zdařit. Po snídani, sbalení svačiny a dalších nezbytných věcí jsme mohli vyrazit. Družiny Berušek, Lišek, Lvů a Tygrů šli delší trasou a nejmenší Veverky, Rysové a Orli o malinko kratší trasou. Jako cíl byla stanovena vyhlídka Hradiště, kde jsme se také odpoledne všichni setkali. Překrásný výhled do kraje nám byl odměnou za výstup do kopce. Cesta plná her vedla krásnou přírodou, a i když měřila sotva 12 km, byla pro některé děti, které nejsou zvyklé chodit, docela náročná. Po příchodu do kempu a po výborné večeři se však většina dětí rychle dala dohromady a vrhly se na další hry. Někteří kluci si zahráli fotbal, jiní se vyřádili při molekulách nebo bludišti. Když nás opět vyhnali komáři byla už skoro tma. Dnes proběhla večerka ještě lépe, protože na všechny dopadla únava z výletu. V neděli jsme si hned po snídani začali balit. I když jsme zde byli jen dva dny, pro některé menší děti to byl téměř nadlidský výkon. Naštěstí jim vždy někdo ze starších přišel na pomoc, takže jsme do batohů a tašek nakonec vše nacpali. Byl opět krásný slunečný den, takže jsme po sbalení věcí vyrazili do lesa a zahráli jsme si mezidružinovou soutěž o dobývání vlajek. Hra měla velký úspěch a hráli jsme ji téměř celé dopoledne. Po obědě jsme si museli ještě zopakovat bludiště, jehož hraní nám předchozí večer překazili komáři. Když přijel autobus, nikomu se domů moc nechtělo. Výlet se povedl, tak si ho snad zase brzy zopakujeme.

MAKY

FOTOGALERIE

««« Předchozí text: Balvan v České Televizi - Pomáhejme si
Následující text: Výjezdní zasedání 2011 »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kde sídlí Balvan Rudná?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.-17.7.2021 - Tábor - snad

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná