Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

13. Balvanův běh 2011 - 1. FOTKY

Pondělí 3. 10. 2011, 09.07 od Jan Dejm (Bambas) | Balvanův běh | 1970x
obrazek

Prosíme o případné komentáře pod textem. Komentář se nezobrazí ihned, proto nepodléhejte panice :-)

Navzdory třináctce v pořadí, se na nám tradiční Balvanův běh velmi vydařil. Začalo to již počasím. Sice jsme účastníkům slibovali, že pršet nebude, ale jasně modrá obloha a příjemných 25 stupňů bylo více, než jsme sami očekávali.

Na startovní čáře jsme tak přivítali celkem sto devadesát běžců, kdy mezi nejmladším a nejstarším účastníkem ležel rozdíl úctyhodných 64 let. Zatímco Škvrňata (ročníky 2009 a 2010) měla za úkol libovolným způsobem zdolat padesát metrů, ostatní – dříve narození museli ukázat svoje běžecké schopnosti na trasách několikanásobně delších.

Hlavní část závodu – trasa dlouhá 6,4 km čekala na všechny starší patnácti let. Nejrychleji ji zvládl uběhnout Jiří Rosol, který na trase strávil pouhých 21 minut 55 sekund. Nejrychlejší ženou na trati se stala Helena Poborská s časem 23:33.

A při bližším pohledu na výsledkovou listinu můžete vidět, že ostatní běžci se rozhodně nešetřili a jistě padlo i několik osobních rekordů. Můžeme se tedy těšit, že do budoucna bude startovní pole ještě více vyrovnané a boj o pozici na bedně ještě vyrovnanější (koneckonců, někteří běžci u nás závodí v podstatě od narození).

Při velkém počtu závodníků a kategorií se nám bohužel nepodařilo ohlídat všechny běžce, a tak došlo k tomu, že někteří omylem odstartovali v nesprávné kategorii. To způsobilo nesrovnalosti při vyhlašování výsledků. Budeme se snažit se z toho poučit a do budoucna najít způsob, jak takovýmto nepříjemnostem zamezit. Výsledková listina na webu již ukazuje všechny správné výsledky.

Velký dík patří všem organizátorům a sponzorům, kteří se na Běhu podíleli a pomáhali zajistit vše od příjemného zázemí pro běžce, až po ceny pro vítěze. Jmenovitě to jsou: Autoškola Bohouš, nakladatelství Paseka, Oriflame studio Rudná, Robimaus – chovatelské potřeby, Bike tuning Rudná, čerpací stanice Šafránka, GIGASPORT – sportovní potřeby a Stromolezci – péče o dřeviny. Děkujeme i p. Levákovi, p. Šachovi, p.Sedlačikovi, p. Dvořákovi, paní Hlaváčové, p. Hlaváčovi, Jaroslavě Dejmové paní Pitrákové, paní Riley za pomoc při organizaci závodu. Paní Procházkové a Kotvaltové za umožnění parkování vozidel.

Jirkovi Rosolovi se omlouváme za nevyhlášení absolutním vítězem!!!

Text: Lenka Hábltová

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Výsledková listina POUZE BALVANI

FOTOGALERIE

««« Předchozí text: Malá reportáž z Tour de Kačák
Následující text: 13. Balvanův běh 2011 - VÝSLEDKY POUZE BALVANI »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

Tomáš Uxa      

Přeji hezký den, s letošním ročníkem bohužel nejsem moc spokojen. V dětském koutku bývalo něco i pro starší děti (laserová střelnice, luk a šípy..), když bylo moje největší škvrně ještě škvrně, tak bylo na startu pár dětí, ale při současných počtech alespoň rozdělení na kluky a holky by trochu pomohlo. Protažení časového programu když první start je ve stejném čase jako konec prezentace je nasnadě. Také musí být chvála. Líbilo se mi, že když už se to rozjelo, tak starty rychle probíhaly. Skončím ale nevesele. Startovné 120 Kč (i 11leté děti) za záložku s letošním kalendářem (je už říjen), horalka a poukázka na limonádu (v hodnotě 5 Kč), která už stejně, když jsme doběhli nebyla, je celkem moc hodně.

[1] | Pondělí 3. 10. 2011, 10.57 | | , reaguj
Pavel Losenský       Pavel Losenský

Dobrý den, přidám se ke kritice závodu, nechápu proč startují dospělí po kategoriích, tohle na jiných závodech neexistuje, společný start je od 17let až po nejstarší závodníky, a nikde problém. Tímto by nevznikl problém, že vítězem kategorie 50+ byl vyhlášen člověk, který v momentě startu své kategorie byl již 2 min na trati, protože vyběhl s kategorií 40+. tudíš si došel pro první místo v kategorii, a paradoxně byl vyhlášen nespravedlivě i za absolutního vítěze závodu, což se mi nezdá fér, nejrychleji běžel Jirka Rosol. Z tohoto neviním pořadatele /hromadný start dospělých by to nepřipusit/. A nyní pro slavného „vítěze závodu“: Nechápu jak se někdo může zachovat takhle sprostě ke svým soupeřům, a stoupnout si na bednu s chlapama se kterými vůbec neběžel. Svědků je dost, a předpokládám že i fotky to odhalí, a protestujících po vyhlášení bylo taky dost, chlapi na něj volali ať se přizná, ale reakce nula. Můj názor je, že každý kdo běží na bednu vidí své soupeře, a zhruba ví na kterém je místě, a skoro všichni si měří čas. Takže pro mě jsi vítězi Ubožák. Omlouvám se, za dlouhý příspěvek, ale nějak mi to nedalo.

[2] | Pondělí 3. 10. 2011, 20.07 | | , reaguj
Jan Dejm (Bambas)      

[2]Hezký den, pokusím se krátce reagovat na předchozí příspěvky, za které moc děkuji. Není potřeba jen chválit, protože konstruktivní kritika neublíží.
Dětský koutek není hlavní náplní běhu, ale pouze jeho doplňkem. Letos jsme jej omezili i z kapacitních důvodů pořadatelů.
Starty dětí byly letos opravdu „kruté“ a na příští rok je musíme vyřešit, toho jsme si vědomi.
Posunutí startů v návaznosti na registraci je jasná věc, uniklo nám to v propozicích, příští rok bude posunuto.
Cenu startovného jsme zvolili jako pobídku k on-line registraci. Při registraci přes net až do sobotního večera bylo jen 60Kč. Více než 2/3 běžců toho využili a startovné poloviční měli!
Občerstvení? Podle čeho odhadovat účast na běhu? Právě proto jsme zavedli registraci a přesto se to odhadnout nepodařilo…
Příští rok máme v plánu startovat po pohlaví, to si snad nikdo nesplete. 8-)
K posunu lidí v kategoriích došlo celkem ve čtyřech případech, které jsme odhalili a výsledky jsou již ok.
Zmiňovaný pán svou věkovou kategorii vyhrál i tak s náskokem 2 minut!!!
Jirkovi Rosolovi se samozřejmě omlouvám za „nevyhlášení“ absolutním vítězem. Jirko PROMIŇ…
Za stolek „sčítačů“ mohu prohlásit, že jsme vyhlašovali pro nás v rekordně krátkém čase. Výsledky jsme měli již 10 min po doběhu posledního. To že někdo vyběhl v jiné kategorii nikdo nepředpokládal a v danou chvíli jsme to ani nemohli zkontrolovat :-( Výsledky z tohoto důvodu kontroluji ještě nyní podle cílového videa a startovních fotek. Ke zveřejnění budou buď dnes v noci, nebo v úterý večer. Chci mít 100% jistotu :-( :-( :-(
Po vyhlášení byla námitka ještě na jednu paní, která startovala v jiné kategorii. I tu jsme podle fotek „usvědčili“. Výsledné pořadí se ani zde NEMĚNÍ!!!
Každý rok se běh snažíme zlepšit oproti tomu předchozímu, holt se to vždy nepodaří…
Uvidíme příští rok, přijďte se přesvědčit, jestli se nám to povedlo :-)

[3] | Pondělí 3. 10. 2011, 21.19 | | , reaguj
Pavel Losenský      

Děkuji za rychlou reakci, velmi si toho zvážím. Je sice hezké že svou kategorii ti dva hříšníci vyhráli, ale se svými vrstevníky neběželi, což není fér, a předpokládám, že jsme dospělí a dokážeme si pohlídat kam patříme. Tudíž si za svojí kritikou na daného pána stojím. Třeba jsem jediný, kdo si to myslí, ale pro mě je to na diskvalikaci. Hromadný start toto jistě vyřeší, ikdyž ani oddělený start mužů a žen na jedné trati není standard, ale budiž. Příští rok se určitě zúčastním, a uvidíme.

[4] | Pondělí 3. 10. 2011, 22.11 | | , reaguj
Filip Mikeš      

Vážení organizátoři a běžci. Chtěl jsem poděkovat za příjemnou sportovní neděli a složit Vám poklonu, že i s menším počtem osob pro zázemí závodu se Vám ten běžecký nával podařil ukočírovat…aspoň mě to tak vychází.

Vždycky se něco najde něco, co by šlo zlepšit a jsem přesvědčen, že díky Vašemu nasazení, které rok co rok předvádíte to bude příště zase lepší. Pády v kategorii škvrňat, to je dle mého vždycky loterie, jste limitováni prostorem, respektive šíří lesní cesty a s tím se toho moc neudělá. Kontrola běžců v příslušných kategoriích na startu, by měla být především v nás závodnících, ohlašováno bylo vše řádně a jakási prezence způsobí průtahy. V minulých ročnících k tomuto myslím nedocházelo. To, že se někdo nechá vyhlásit jako vítěz s absolutním časem, tomu prostě nerozumím, ale je to pro příští ročník jistě řešitelné! Startovné 120,– je moc! Já se přihlásil za 60,–, ale kdyby mi o závodě řekl kamarád v SO večer, tak prostě nejdu – prosím zvažte. Každopádně za Paseku bych rád slíbil, že příští rok budeme opět rádi sponzorovat a snad přispějeme s hodnotnějšími cenami, případně můžeme domluvit i tombolu, která kdysi bývala. Ještě jednou děkuji Filip

[5] | Pondělí 3. 10. 2011, 22.49 | web | , reaguj
Hanka R.      

Tak kdy bude to foto? :-(

[6] | Pondělí 10. 10. 2011, 10.00 | | , reaguj
Synek       Foto

Tak kdy nám už ukážete ty fotky? Co máme říkat našim dětem?

[7] | Pondělí 10. 10. 2011, 12.59 | | , reaguj
Maestro       ...

Udivuje mě jak si kaží stěžuje nebo kritizuje, ale aspoň poděkovat, to né… :-(

[8] | Pátek 14. 10. 2011, 21.54 | | , reaguj
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kolik je 2+2?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.-17.7.2021 - Tábor - snad

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná