Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Víkendová výprava Žloukovice

Středa 30. 04. 2014, 10.26 od Jan Dejm (Bambas) | Výpravy | 752x
obrazek

Na první letošní víkendovou výpravu jsme vyrazili koncem dubna do Žloukovic. Objevili jsme zde krásnou táborovou základnu, kam se bez problémů vejde téměř celé naše středisko. Trochu jsme se báli dopravy, protože je nás přece jen hodně, proto jsme dorazili na místo v několika etapách. Veverky, Rysové, Geparďata a Lišky jeli vlakem a Tygři a Orli cestovali autobusem. Vše se nakonec obešlo naprosto bez problémů.

První menší zádrhel nastal však hned po příjezdu do Žloukovic. Počasí si s námi jako obvykle zahrálo, takže po krásném slunečném dni přišla průtrž mračen, a to přesně v okamžiku, když jsme vystoupili z vlaku. Rychle jsme se schovali do zastávky, ale déšť neustával a čas běžel. Do tábora jsme měli asi kilometr cesty, rozhodli jsme se tedy, že cestu zdoláme v pláštěnkách. Večeři jsme sice stihli, ale všichni jsme byli značně promočení, takže nastalo velké sušení. Naštěstí nám pan správce zatopil v jídelně a my jsme všechno mokré oblečení rozvěsili okolo radiátorů. I přes to jsme však strávili příjemný večer plný her.
O co později děti usínali, o to dříve vstávali. Po snídani jsme se rozhodovali, co dál. Lišky, Orlové a Tygři vyrazili na pěší výlet na Křivoklát. Vzhledem k tomu, že většina Veverek, Rysů a Geparďat měla ještě promočené boty, rozhodli jsme se pro kratší trasu, kterou by děti zvládli i v gumácích. Ráno bylo sychravé a všude panovala mlha, během dne se však vyjasnilo a sluníčko začalo pálit, takže jsme byli rádi, že jsme zvolili tuto variantu. V lese jsme si zahráli dobrodružnou hru „Na pašeráky“ a na schovávanou a i když jsme měli v nohách jen asi šest kilometrů, každý byl rád, že si může zase v táboře odpočinout. Všechno zbylé mokré oblečení i boty jsme na sluníčku krásně usušili a po odpočinku jsme se mohli vrhnout na další hry.
Jelikož jsme měli v plánu absolvovat v polovině května Závod vlčat a světlušek, rozhodli jsme si udělat malou předpremiéru. Vedoucí se rozmístili v areálu tábora a každý měl připravený jeden úkol. Děti je postupně obíhali a plnily zdravovědu, zkoušely si uzly, odpovídaly na nejrůznější záludné otázky, hledaly v mapě, luštily šifry…Výsledky jsme vyhlásili hned po večeři a ti nejlepší si odnesli i sladkou odměnu.
Večer byl opět věnován hrám a dovádění. Dnes však nastal klid v chatičkách podezřele brzy a stejně tak byl klid až do budíčku. Pohyb na čerstvém vzduchu byl přece jen znát.
Díky nepříliš dobrému spojení jsme museli vyrazit na vlak krátce po snídani. Zbývalo tedy jen zabalit, uklidit chatky a postupně naše dočasné tábořiště opustit. Byl to příjemně strávený víkend a nám nezbývá než doufat, že brzy opět něco podobného zažijeme.

Maky

FOTOGALERIE

««« Předchozí text: Florbalový turnaj v Novém Strašecí-fotky
Následující text: Závod vlčat a světlušek - okresní kolo »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Hlavní město ČR?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.-17.7.2021 - Tábor - snad

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná