Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Tour de Kačák z pohledu závodnice

Sobota 20. 09. 2014, 11.00 od Lenka | Tour de Kačák | 478x

Další skautský rok jsme zahájili dnes již už tradičním cyklistickým závodem Tour de Kačák, který pro nás připravuje Hanka. Na startu se sešlo dvacet tři družstev a všechny se stejným cílem: závod si pořádně užít a hlavně vyhrát. Jak to na trase vypadalo z pohledu jedné z účastnic si můžete přečíst v následujícím textu:

V neděli 7.9. 2014 se konala Tour de Kačák. Sešli jsme se u skautské klubovny v půl deváté. Při registrování jsme si měli zvolit jsme-li drsňáci nebo turisti, co se chtějí hlavně projet pěknou krajinou. Drsňáci jeli 70 km a turisté 40 km. Hanka nám pak dala průvodku, mapu a číslo na kolo, aby bylo vidět, že se v kraji jede Tour de Kačák.

Závodilo se od jednoho stanoviště ke druhému po okolí Rudné. Jeden z úkolů zněl: „Vyndejte ze sáčku na stromě tři zrnka kukuřice, aniž byste jej sundali nebo odvazovali.“ Ten pytlíček byl zavěšen opravdu vysoko. Ani dospělý muž na něj nedosáhl. My jsme však úkol vyřešili, ale nebylo to vůbec jednoduché. Tatínek vysadil nejlehčího člena posádky, aby dosáhl do pytlíku a vytáhl ta tři zrnka. Byl v tom ale ještě jeden háček – v sáčku nebyla jen kukuřice ale také spoustu hrášku. 

Na trase byly ale i jiné druhy úkolů. Například jsme skládali kachničku z papíru podle přiloženého návodu. Měli jsme také poznat místa v okolí podle fotografií nebo podle satelitních záběrů. Cestou pár jedinců hubovalo, když jsme projížděli blátem, ale také se jim to líbilo. Do cíle jsme měli přijet do čtyř hodin odpoledne. A i když jsme tam nedojeli úplně první, nevadilo nám to neboť jsme měli moc pěkný zážitek a šance na umístění bylo stále ve hře. Za správné odpovědi, nebo vyřešení úkolů se nám mohly z celkového času odečíst minuty – celkem až přes jednu hodinu. V kategorii turistů zvítězili Kaloušovi.

Na počasí jsme měli štěstí, celý den bylo krásně. our de Kačák se nám zkrátka moc líbila. Letos byla i velká účast a tím i větší konkurence a drama kdo vyhraje. Jen drsňáků bylo méně, ale statečně bojovali čtyři skupinky. Ti také plnily společné úkoly, ale pro ně byla největší výzva především nálož kilometrů. Někteří najeli až 90 km. Tedy jim patří velký dík a pocta za zdolání trati. Z Drsňáků vyhrál pan Příbrský se synem, s poměrně slušným náskokem.

K pátému výročí byly pořízeny putovní poháry a tak se jména vítězů mohou již věčně lesknout pod poháry. A teď nám již nezbývá nic jiného než se těšit na příští rok zas ve stejný čas na začátku září.

Napsala: Evička Mrázková

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Letošní Tour proběhla v neděli 7.9.
Propozice ZDE
Děkujeme Hance za skvělou organizaci a naprostou pohodu :-)

««« Předchozí text: Tour de Kačák 2014 - výsledky
Následující text: Skautské propagační video :-) »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Hlavní město ČR?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.-17.7.2021 - Tábor - snad

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná